Pogotowie zamkowe Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Warszawa zaprasza!

Jest wymogiem prawnym, że tam, gdzie członkowie społeczeństwa, np. goście i studenci są obecni, końcowe drzwi wyjściowe muszą być proste w obsłudze. Mechaniczne urządzenia typu „push bar” są Ci znane, ale obecnie w budynkach coraz częściej instaluje się elektromagnetyczne zamki do drzwi z kontrolą dostępu – w tym w firmie Pogotowie zamkowe Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Warszawa i jej partnerskich instytucjach. Mogą one mieć różne mechanizmy otwierania drzwi przez upoważnione osoby w normalnych okolicznościach – czytnik kart, standardowy klucz, zielony przycisk grzybkowy, przełącznik kołyskowy itp.

Należy zwrócić uwagę na następujące ważne kwestie:  Elektromagnetyczny zamek drzwi na drodze ewakuacyjnej musi być podłączony do systemu przeciwpożarowego w taki sposób, aby zasilanie zamka zostało odcięte, gdy włączy się alarm, tak aby można było swobodnie otworzyć drzwi pchnięciem z pomocą pogotowia zamkowego Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Warszawa .

W przypadku, gdy zasilanie zamka drzwi nie zostanie odcięte po uruchomieniu alarmu przez pogotowie zamkowe Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Warszawa , a może się to zdarzyć, wszystkie takie drzwi muszą być wyposażone w urządzenie do awaryjnego otwierania drzwi.

Na powyższych zdjęciach widać, że czytnik kart i zielony przycisk grzybkowy mają obok siebie „zielone pole”. To jest awaryjne otwieranie drzwi. Jeśli okaże się, że jeden z tych rodzajów zamków drzwi nie otworzy się podczas alarmu pożarowego – po prostu poszukaj „zielonej skrzynki”, naciśnij szybę, aby ją rozbić, a drzwi otworzą się z łatwością i nie będzie potrzebne Pogotowie zamkowe Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Warszawa .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × three =