Czy każda izolacja pianką Poznań jest skuteczna?

Patyki z wełny mineralnej są grubsze i gęstsze niż te z włókna szklanego. Są również wodoodporne, co ma kluczowe znaczenie w przypadku poddaszy z problemami związanymi z wilgocią. Nietoperze nie będą się zbijać. A ponieważ odpychają wodę, pleśń nie może na nich rosnąć. Ich dodatkowa masa zapewnia również lepszą izolację akustyczną. Baty z wełny mineralnej z jakich wykonywana jest izolacja pianką Poznań są o około 25 procent droższe niż włókno szklane.

Wielu budowniczych których zadaniem jest izolacja pianką Poznań uważa piankę natryskową za złoty standard izolacji poddasza. W przeliczeniu na cal oferuje wyższą wartość R niż inne materiały. Jest również odporny na wilgoć i pleśń oraz trwale uszczelnia pęknięcia, szczeliny i inne kanały powietrzne.

Jak można się spodziewać, pianka natryskowa z której wykonywana jest izolacja pianką Poznań jest również znacznie droższa niż inne materiały izolacyjne, a częściowo dlatego, że prawie zawsze potrzebny jest profesjonalny montaż.

Piana natryskowa ma postać cieczy, natryskiwanej za pomocą maszyny przypominającej airless agregat do malowania. Rozszerza się i twardnieje w kontakcie z powietrzem w Poznaniu. Chociaż utwardzona pianka jest chemicznie obojętna i nietoksyczna, podczas natryskiwania wydzielają się toksyczne opary. To, w połączeniu z niesamowitą lepkością, sprawia, że należy go profesjonalnie zainstalować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty − 12 =