Czy każdy ośrodek leczenia alkoholizmu ma podobną ofertę?

Wyzdrowienie z uzależnienia jakie pomoże Ci uzyskać ośrodek leczenia alkoholizmu to coś więcej niż powstrzymanie się od używania. Rekonwalescencja polega na poprawie jakości życia, byciu zdrowym emocjonalnie i fizycznie, osiąganiu sukcesów w szkole lub pracy, utrzymywaniu zdrowych relacji i zdrowego życia społecznego. W przypadku większości osób utrzymanie powrotu do zdrowia wymaga wsparcia i usług po zakończeniu wstępnego planu leczenia. Typowe wsparcie i usługi w zakresie odzyskiwania obejmują:

Są to domy przejściowe takie jak ośrodek leczenia alkoholizmu dla dorosłych w wieku 18 lat i starszych, którzy wracają do zdrowia. Domy mają zazwyczaj niewielką liczbę mieszkańców, mogą być prowadzone przez rówieśników lub zatrudniać niewielki profesjonalny personel, posiadać jasne i egzekwowane zasady dotyczące abstynencji oraz znaczny poziom struktury.

W przypadku nastolatków i młodych dorosłych rozpoczynających naukę w college’u lub już studiujących, możesz zapytać uniwersytet, czy są wydzielone akademiki dla studentów w trakcie rekonwalescencji. Jeśli nie, możesz zapytać o procedurę założenia akademika dla trzeźwych na terenie kampusu; w miarę wzrostu liczby wniosków prawdopodobnie utworzy je więcej uniwersytetów dla młodych ludzi w fazie rekonwalescencji w miejscu takim jak ośrodek leczenia alkoholizmu.

Szkoły średnie, które łączą program nauczania zatwierdzony przez państwo (upewnij się, że szkoła spełnia wymagania dotyczące wydawania dyplomów) ze wsparciem i usługami w zakresie powrotu do zdrowia. Listę szkół średnich i uniwersytetów z akademikami dla osób trzeźwych można znaleźć na stronie recoveryschools.org.

W grupach 12 Kroków, w miejscu takim jak ośrodek leczenia alkoholizmu: takich jak Anonimowi Alkoholicy (AA) i Anonimowi Narkomani (NA), a także w grupach innych niż 12 Kroków, takich jak Trening Samozarządzania i Odzyskiwania (SMART), ludzie spotykają się, aby dzielić się swoimi doświadczeniami z uzależnieniem, zapewniać wspierają się nawzajem i pomagają sobie nawzajem pozostać na ścieżce zdrowienia. Grupy te mają różne style, formaty i cele, dlatego ważne jest, aby znaleźć grupę, w której Twoje dziecko czuje się komfortowo i która będzie dla niego najlepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen − six =