Długopis i pióro Waterman – wybierz lidera w branży piśmienniczej

Długopisy mają wiele wad. Długopisy i pióra kulkowe mogą nie być najlepszym rozwiązaniem do pisania. Mechanika związana z pisaniem za pomocą długopisu lub długopisu wymaga, aby użytkownik naciskał na długopis tak, aby kulka obracała się o papier i uwalnia atrament. Z tego powodu użytkownicy stosujący pióro Waterman mają tendencję do nadmiernego chwytania pióra i wywierania tak dużego nacisku podczas pisania, że ​​kończy się to bólem dłoni i nadgarstków. Czasami może to nawet prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka. Innym problemem związanym z długopisem i piórem kulkowym jest to, że dostarczanie tuszu zależy od toczenia się kulki.

Wieczne pióro Waterman ma kilka zalet w stosunku do długopisów i długopisów. Atrament wypływa bezpośrednio z końcówki pióra, więc pisanie nie wymaga nacisku. Eliminuje to możliwość bólu rąk i nadgarstków. Wieczne pióro Waterman zapewnia również płynniejsze pisanie i nie pomijają ani nie pozostawiają plam atramentowych. Pióra wieczne Waterman mogą nawet poprawić charakter pisma i dodać mu rozkwitu, ponieważ stalówki pozwalają na zmianę grubości linii i cieniowania. Są one również dostępne w różnych kolorach atramentu.

Jak wygląda rozpoczęcie pracy z wiecznymi piórami?
Jeśli zawsze uważałeś pióra wieczne za droższe niż długopisy, pomyśl jeszcze raz. Na początek dostępnych jest kilka niedrogich piór wiecznych. Niektóre mają nawet mniej niż 100 złotych.