Szybkie i bezpieczne budynków ocieplanie Słupsk

Jak decydujesz, czy potrzebujesz izolacji, ocieplenia domu Słupsk? Najpierw sprawdź, czy masz izolację. Łatwo jest potwierdzić, czy masz izolację poddasza – zwykle luźne wypełnienie między legarami sufitowymi lub odsłonięte maty z kolorowego włókna szklanego. Możesz także sprawdzić ściany zewnętrzne pod kątem serii załatanych dziur. To charakterystyczny znak wdmuchiwanej izolacji. Stare domy mogą być miejscami z przeciągami, a ciepłe powietrze może wyciekać z wielu miejsc. Sprawdź i zobacz, gdzie możesz tracić ciepło w swoim domu i w razie potrzeby zamów ocieplanie Słupsk.

Typowe są kominy i kominki bez pracujących przepustnic. Inne obszary, które należy wziąć pod uwagę, to przecieki powietrza przez pęknięcia wokół okien, kanałów, gniazdek elektrycznych i wbudowane oświetlenie. Należy pamiętać, że głównym miejscem utraty ciepła jest górna część domu. Ciepło wznosi się i może uciec przez dachy, które nie są odpowiednio izolowane. Co zrobić z istniejącą izolacją? Waty bawełniane poddane działaniu boranów to dobry wybór do modernizacji starego domu. Firma Eko Dom zaleca stosowanie izolacji impregnowanej boranami w zabytkowych konstrukcjach, ponieważ nie powoduje ona korozji rur.

Pod koniec XIX wieku prymitywna izolacja mogła składać się z wielu przyziemnych materiałów, takich jak gazeta, wióry drzewne, kaczany kukurydzy, a nawet wodorosty. Wełny mineralne – substancje takie jak żużel skalny „przerabiany” na włókna – były również instalowane w domach już w 1875 roku i są nadal w użyciu. Te wczesne materiały można pozostawić na miejscu. Wprowadzone w połowie XX wieku materiały izolacyjne na ocieplanie Słupsk, zawierające azbest i mocznik-formaldehyd, budzą dziś największe obawy w starych domach: Do roku 1910 azbest był powszechnym składnikiem izolacji systemów grzewczych, a w latach 30. był również dodawany do niektórych wyrobów do izolacji budynków. Jeśli podejrzewasz, że Twój dom ma izolację zawierającą azbest, znany czynnik rakotwórczy, przetestuj materiał. Całkowite usunięcie tej izolacji byłoby zbyt inwazyjne dla większości starych domów, więc powinno być pozostawione w spokoju – chyba że twój projekt jest całkowitym remontem i będziesz usuwać ściany i sufity, samo ocieplanie Słupsk nie wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ten − four =