Jakie windy najlepiej wybrać?

Czy mam miejsce na maszynownię wind? Obecnie istnieją dwa główne systemy zasilania mechanicznego obsługujące windy mieszkalne: Napędzane z maszynowni: Jak sugeruje ich nazwa, windy z napędem maszynowym wymagają wydzielonej przestrzeni nad lub pod windą, aby pomieścić i konserwować mechaniczne koło pasowe jednostki oraz kable zasilające, silniki i podobne elementy. Większość wind jest napędzana maszynownią, w tym zwykły typ windy hydraulicznej, a także windy torowe zasilane maszynownią.

Zasilanie bez maszynowni (MRL): windy bez maszynowni nie wymagają od mechaników systemu posiadania własnej dedykowanej przestrzeni na górze lub na dole urządzenia. Zamiast tego, ich projekty zwykle polegają na pneumatycznych systemach rurowych do bezpiecznego podnoszenia i opuszczania wind, przy czym same rury są instalowane w sąsiednich ścianach. Ilość wolnego miejsca w domu będzie największym czynnikiem wpływającym na to, czy maszynownia lub system MRL są dla Ciebie odpowiednie.

Oba typy mechanizmów napędowych są jednymi z najważniejszych elementów wind w domach. Systemy zasilania kontrolują ruchy windy domowej i wpływają na to, gdzie w domu można zainstalować nową lub zmodernizowaną windę. Z tego powodu ustalenie, czy w Twoim domu jest miejsce na maszynownię wind, jest tak samo istotne, jak planowanie szybów, kabin i otwartych drzwi wejściowych i wyjściowych. Na szczęście oba typy można konfigurować w większości domów – nawet w przypadku projektów modernizacji, w których architekci i specjaliści od instalacji wind zalecają jeden typ zamiast drugiego. Oba typy wind mają dodatkowo swoje zalety i wady opisane poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 16 =