Streaming na żywo – wydarzenia z Twojej firmy live!

Ogólnie rzecz biorąc, streaming na żywo jest najszybszym sposobem uzyskiwania dostępu do treści internetowych. Kiedy coś przesyłasz strumieniowo, możesz zacząć korzystać z zawartości przed pobraniem całego pliku. Nie musisz czekać na pobranie utworu przed rozpoczęciem odtwarzania muzyki. Jest to jedna z głównych zalet przesyłania strumieniowego: dostarcza dane zgodnie z potrzebami.

Pobieranie progresywne to kolejna opcja, która istniała przez lata, zanim strumieniowanie było możliwe. Główne różnice między nimi dotyczą tego, kiedy możesz zacząć oglądać i co stanie się z treścią po jej obejrzeniu. Pobieranie progresywne wymaga pobrania całego pliku przed jego obejrzeniem lub odsłuchaniem, a plik pozostaje na komputerze po zakończeniu. Podstawowa różnica między przesyłaniem strumieniowym a pobieraniem polega na tym, co dzieje się z danymi po ich użyciu. W przypadku pobrań element pozostaje na urządzeniu, dopóki go nie usuniesz.

W przypadku transmisji strumieniowych, takich jak streaming na żywo z wydarzeń firmowych, urządzenie automatycznie usuwa dane po ich użyciu. Utwór przesyłany strumieniowo nie jest zapisywany na komputerze (chyba że zapisujesz go do słuchania offline, co jest rodzajem pobrania).

Streaming na żywo jest taki sam, jak transmisja strumieniowa omówiona powyżej, ale jest specjalnie używana do treści internetowych dostarczanych w czasie rzeczywistym, gdy to się dzieje. Transmisja na żywo, czyli streaming live, jest popularna w przypadku programów telewizyjnych na żywo, transmisji z gier oraz specjalnych jednorazowych wydarzeń lub wydarzeń sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two + eight =