Perfumy i pieluchy ekologiczne

Stosowane są jako aromatyczne perfumy w pieluchach, o których wiadomo, że powodują podrażnienia skóry lub pogarszają już istniejące schorzenia skóry. Wiadomo, że syntetyczne substancje zapachowe i pieluchy ekologiczne  również są toksyczne.

Ważne jest również, aby unikać barwników, chloru i alkoholu w produktach dla dzieci, ponieważ mogą one również powodować podrażnienia skóry.

Chociaż może to być frustrujące dla rodziców, należy zrozumieć, że dzieci mają niezwykle wrażliwą skórę, a w niektórych przypadkach ich układ odpornościowy czyni je podatnymi na wysypkę i epidemie. Należy skonsultować się ze swoim pediatrą. Zrozumienie wpływu środków chemicznych na skórę dziecka może pomóc w jego zabezpieczeniu i kupowaniu produktów takich jak pieluchy ekologiczne.

Oto zestawienie powodów, dla których u Twojego malucha występują wysypki i epidemie

Składniki chemiczne, takie jak parabeny, siarczany, ftalany, substancje zapachowe, barwniki, chlor i alkohol, są na ogół najczęstszymi przyczynami wszelkiego rodzaju reakcji alergicznych jakie dają pieluchy ekologiczne. Zamów pieluchy ekologiczne  – tylko z Bamboolove!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eight − 7 =