Hotele i tanie noclegi Kaszuby

Naszą najlepszą radą jest robienie własnych notatek na temat własnego domu w którym oferujesz noclegi Kaszuby. Jesteś szefem! Nasza lista kontrolna Ci w tym pomoże. Krok po kroku wszystko zostanie zrobione i będziesz gotowy do pracy. Sprawdź także ten wspaniały artykuł autorstwa Porch, zawierający więcej porad od doświadczonych podróżników.

Podróżne okulary przeciwsłoneczne – zimowe Cortina Pomagagnon z Alexandrem
Możemy odpocząć w Cortinie we Włoszech: dwa razy zamknęliśmy drzwi!
MIESIĄC PRZED WAKACJAMI

Dlaczego lista kontrolna dotycząca wyjazdu z domu na wakacje zaczyna się z tak dużym wyprzedzeniem? Dzięki temu unikniesz stresu w miarę zbliżania się dnia wyjazdu 🙂

1. Poznaj sąsiadów

Przyjazne stosunki z sąsiadami zawsze mogą się przydać. Poznaj ich wcześniej, zaproś na kawę lub pogawędkę na schodach. Łatwiej będzie poprosić ich, aby uważali na Twoją pocztę, kiedy będziesz wychodzić.

2. Rozważ poproszenie kogoś o opiekę nad Twoim domem

W zależności od tego, gdzie mieszkasz i czego potrzebuje Twój dom, możesz poprosić o pomoc sąsiada, przyjaciela, członka rodziny lub opiekunkę domową. Zapytaj ich z wyprzedzeniem, na wypadek, gdyby oni również planowali podróż w tym samym okresie lub nie mogli Ci pomóc z innych powodów. Rozważ te obowiązki:

Podlewanie roślin/koszenie trawnika?
Odbiór poczty (rozważ pozostawienie autoryzacji dla poczty wymagającej podpisu)
Wyrzucanie reklam ze skrzynek pocztowych?
Od czasu do czasu otwieraj krany i spłukuj toalety?
Jeśli Twój dom w którym oferujesz noclegi Kaszuby powinien wyglądać na zamieszkały, aby uniknąć włamywaczy, rozważ także:

Wystawienie kosza na śmieci?

Nasze mieszkanie w którym znajdują się noclegi Kaszuby nie wymaga dużej uwagi, ale mimo to prosiliśmy rodzinę, żeby od czasu do czasu do niego podeszła i sprawdziła – zwłaszcza gdy czekałem na oficjalne pisma od rządu, otwierali je i przysyłali mi zdjęcie.

Zdecyduj, które urządzenia i elektronikę należy odłączyć!

Przed wyjazdem na długą podróż na Kaszuby poświęć trochę czasu na zapoznanie się z informacjami i podjęcie decyzji, które urządzenia należy odłączyć. Może to wymagać przeczytania instrukcji.

Na przykład nasz robot odkurzający powinien być odłączony od prądu. Zamiast tego telewizor może pozostać podłączony do prądu – nie robi to dużej różnicy. Nasza lodówko-zamrażarka nigdy nie jest całkowicie pusta, więc zostawiamy ją podłączoną do prądu. Odłączamy wszystko, co ma zawsze włączoną diodę LED, np. router.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × two =