Kiedy kupić mieszkania w Poznaniu?

Jeśli chcesz pożyczyć mieszkanie, większość banków ma wymagania dotyczące jego minimalnej wielkości. Jeśli mieszkanie jest poniżej preferowanego metrażu, banki mogą w ogóle go nie sfinansować lub pożyczyć tylko 50% wartości.

Jakiej wielkości muszą być mieszkania w Poznaniu na kredyt hipoteczny? Ogólnie rzecz biorąc, jeśli powierzchnia wewnętrzna jest mniejsza niż 40 m2, to kredytowanie tych mieszkań staje się większym wyzwaniem. Niektóre banki dopuszczają jedynie 40 mkw. (nie licząc balkonu), podczas gdy inne preferują co najmniej 50 mkw. Ponadto niektóre banki mierzą, ile pożyczą, na podstawie kombinacji rozmiaru i numeru sypialni. Na przykład mieszkanie z jedną sypialnią musi mieć co najmniej 45 mkw., a pożądane jest dwupokojowe 55 mkw. Również z punktu widzenia sprzedaży mieszkania w Poznaniu, jeśli twoje mieszkanie jest za małe, bank może w ogóle nie finansować.

W związku z tym mieszkania w Poznaniu mogą być atrakcyjne tylko dla nabywców gotówkowych lub osób, które mają kapitał własny w swoich innych nieruchomościach, wtedy możesz sprzedać swoje mieszkanie Poznań poniżej ceny rynkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 3 =