Kto naprawia dachy Nowy Dwór Mazowiecki?

Prawidłowo zamontowane dachy Nowy Dwór Mazowiecki powinny wytrzymać ponad 20 lat, w zależności od klimatu otoczenia i użytych materiałów. Metalowe i łupkowe dachy Nowy Dwór Mazowiecki mogą trwać nawet 50 lat lub dłużej. Ale o jego długowieczności w dużej mierze decyduje regularna konserwacja. Poniższe wskazówki zapewniają, że Twój dach będzie służył przez wiele lat i mogą zapobiec kosztownym naprawom:

1. KONTROLUJ SWÓJ DACH DWUKROTNIE W ROKU:
Twój dach to potęga. Zimą utrzymuje się pod warstwami śniegu i lodu, a letnie popołudnia znosi nieznośnie gorące letnie popołudnia. Jednak niekorzystna pogoda często ma negatywny wpływ na dach, niezależnie od tego, czy jest to od razu zauważalne, czy nie. Przegląd dachu dwa razy w roku z poziomu gruntu pomoże Ci wcześnie wykryć i zdiagnozować wszelkie problemy które mogą spotkać Twoje dachy Nowy Dwór Mazowiecki. Ponieważ Twój dach najbardziej cierpi w trudnych warunkach letnich i zimowych, kontrole należy przeprowadzać wiosną i jesienią. Użyj lornetki, aby sprawdzić, czy nie ma wystających lub brakujących gontów, uszkodzonej krawędzi okapu, obwisłych rynien i innych oznak zniszczenia.

2. REGULARNIE USUWANIE ODPADÓW:
Gałęzie, liście i inne zanieczyszczenia mogą uszkodzić półpasiec i spowodować wzrost glonów, co powoduje zgniliznę drewna. Często czyść je z dachu. Zanieczyszczenia mogą również zatykać rynny, co czyni je nieefektywnymi, a nawet może powodować uszkodzenia przez wodę sufitów, ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz innych powierzchni. Jeśli Twój dom ma problem z zatkanymi rynnami z powodu gałęzi i liści, rozważ zainstalowanie osłony przeciw liściom w poprzek systemu rynnowego.

3. WYKOŃCZENIE ODDZIAŁÓW:
Zwisające gałęzie drzew mogą być atrakcyjne pod względem estetycznym. Ale mogą też być szkodliwe dla półpaśca. Jedna burza może zrzucić pobliskie gałęzie na dach lub uderzyć nimi o nie, co z czasem spowoduje ścieranie się gontów. Jeśli to możliwe, często przycinaj zwisające gałęzie z pobliskich drzew. Przycinaj tak mocno, jak to konieczne, aby kołyszące się gałęzie nie ocierały się o dach podczas wietrznych dni lub burzy. Podobnie duże gałęzie przyciągają w pobliżu domu niepożądane szkodniki, takie jak szopy lub wiewiórki. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki robaków, gryzoni lub innych stworzeń, podejmij kroki, aby je jak najszybciej usunąć.

4. ZAŁÓŻ WŁAŚCIWĄ IZOLACJĘ PODDASZA:
Wierz lub nie, Twój strych odgrywa istotną rolę w utrzymaniu dobrego stanu Twojego dachu. Odpowiednia izolacja i wentylacja poddasza zapobiegają topnieniu i ponownemu zamarzaniu śniegu i lodu na dachu. Może również zapobiegać wypaczaniu się dachu w Nowym Dworze Mazowieckim i kontrolować rozwój glonów i pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fourteen − 6 =