Pióro wieczne Waterman – co zrobić gdy nie chce pisać?

Jeśli pióro wieczne Waterman jest fabrycznie nowe i używasz pojemnika z tuszem, może upłynąć trochę czasu, aby atrament mógł przepłynąć. Po napełnieniu pióra wiecznego Waterman za pomocą konwertera atramentu lub pióra napełniania tłokiem atrament przepływa przez stalówkę i podaje wypełnienie pióra. Za pomocą kartridża atrament musi spływać w dół przez podajnik i wkład.

Czy pomaga płukanie, gdy nowe pióro wieczne Waterman nie pisze? W przypadku nowego pióra wiecznego zawsze dobrym pomysłem jest spłukanie pióra wiecznego przed użyciem do usunięcia wszelkich drobin powstałych podczas produkcji pióro wiecznego Waterman. Upewnij się, że wkład znajduje się całkowicie w podajniku. Pojemnik z tuszem ma uszczelkę, którą należy złamać, aby umożliwić uwolnienie tuszu do podajnika. Jeśli nie zostanie to zepsute, atrament nie będzie płynął. Ściśnij końcówkę wkładu atramentowego w dół, zmuszając tusz do pisania. Możesz również zrobić to samo z konwerterem tuszu, lekko wkręcając konwerter, wymuszając tusz w podajniku.

Wypróbuj także inny atrament do pióra wiecznego Waterman. Czy używasz atramentu dostarczonego z piórem lub własnego atramentu? Zalecamy wypróbowanie atramentu dołączonego do pióra, aby upewnić się, że nie ma problemu z piórem wiecznym i atramentem innego rodzaju lub marki. Jeśli opróżniłeś pióro wieczne Waterman i wypróbowałeś inne kroki, ale nadal nie można napisać, możesz mieć problem ze swoim piórem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × 4 =