Czy borelioza Warszawa jest łatwa do wyleczenia?

Opublikowało niedawno raport podnoszący świadomość na temat zapobiegania infekcjom przenoszonym przez kleszcze, które zwykle występują o tej porze roku. Borelioza Warszawa jest prawdopodobnie najbardziej znana, a diagnoza i leczenie są najbardziej kontrowersyjne, zwłaszcza, że część z nich obejmuje leczenie naturalnymi metodami, ziołolecznictwem i suplementacją.

Co to jest borelioza? Kilka krajów na całym świecie, zwłaszcza na półkuli północnej zgłosiło już przypadki boreliozy w Warszawie. Choroba jest wywoływana przez bakterie zwane Borelioza i rozprzestrzenia się przez kleszcze. Jednym z największych kontrowersji wokół boreliozy jest ustalenie, czy ktoś ma tak zwaną uporczywą lub przewlekłą chorobę z Lyme.

Jak borelioza Warszawa może być leczona?
Większość osób, u których zdiagnozowano boreliozę, radzi sobie bardzo dobrze po przyjęciu przepisanego antybiotyku. Mogą żyć dalej i nigdy nie mają żadnych długoterminowych komplikacji. Jednak lekarze zauważyli podgrupę pacjentów, u których wystąpiły objawy, które mogą utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata po leczeniu. Objawy boreliozy są niejasne i inne choroby występują w podobny sposób: zmęczenie, mgła mózgowa, drętwienie, mrowienie, kołatanie serca, zawroty głowy, bóle i ból.

W literaturze medycznej znajduje się kilka studiów przypadków opisujących osoby, które pomimo odpowiedniego leczenia nadal wykazywały objawy zakażenia, ale w większości przypadków nie ma laboratoryjnego dowodu, że bakterie są nadal obecne w ciele chorego na boreliozę.

Medycynie konwencjonalnej trudno jest leczyć coś, czego nie możemy zobaczyć ani wyizolować. Nie możemy jednak zignorować faktu, że życie ludzi zmieniło się po zdiagnozowaniu boreliozy. Ich cierpienie jest prawdziwe. Frustracja jest powszechna, ponieważ borelioza Warszawa może być leczona na wiele sposobów, ale ważne aby wcześniej była skutecznie zdiagnozowana. Z jednej strony martwiliśmy pacjentów zmęczonych brakiem odpowiedzi; z drugiej strony mamy lekarzy, którzy nie mogą znaleźć biologicznego dowodu na to, co się dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ten − five =