Czy izolacje natryskowe pianką są bezpieczne?

Izolacje natryskowe pianką lub natryskowa pianka poliuretanowa (SPF) to popularna alternatywa dla tradycyjnych izolacji budowlanych, takich jak włókno szklane. Ten rodzaj natryskowej pianki poliuretanowej można podzielić na dwa różne typy: izolację z pianki natryskowej o otwartych komórkach o małej gęstości i izolację z pianki natryskowej o zamkniętych komórkach o średniej gęstości. Te dwa rodzaje izolacji z pianki natryskowej zawierają poliuretan, który może być potencjalnie niebezpieczny dla środowiska i zdrowia w przypadku narażenia.

Jednak dwa różne typy tej pianki poliuretanowej w sprayu mogą się różnić, a właściwości tych dwóch filtrów SPF obejmują:
– Pianka natryskowa o średniej gęstości o zamkniętych komórkach (ccSPF): Ta forma izolacji jest powszechnie znana jako pianka dwufuntowa, ponieważ jest to sztywny materiał izolacyjny, który wymaga grubości 50 mm, gdy jest stosowany w domu. Zwykle naturalny kolor tej pianki jest żółty po zastosowaniu jako izolacji.

– Pianka natryskowa z otwartymi komórkami o małej gęstości (ocSPF): Pianka natryskowa z otwartymi komórkami o małej gęstości jest powszechnie znana jako pianka pół-funtowa, która jest półsztywnym materiałem o wyglądzie podobnym do gąbki. Materiał ten zacznie się rozszerzać po instalacji i utworzy małe otwory, otwarte komórki, które są wypełnione dwutlenkiem węgla. Ta izolacja wypełni wszystkie pęknięcia, szczeliny i puste przestrzenie, pomagając uzyskać hermetyczne uszczelnienie.

Izolacje natryskowe pianką posiadają zarówno wady jak i zalety:
Izolacje natryskowe pianką, jak omówiliśmy powyżej, są bardzo popularną metodą izolacji w domach, ale jak wszystko inne, nawet inne alternatywy dla izolacji piankowej w sprayu, zastosowanie tego materiału izolacyjnego do domu ma zarówno zalety, jak i wady. Izolacja poddasza z pianki natryskowej  w Gdyni służy przede wszystkim jako bariera ograniczająca ruch powietrza i zmniejszająca ilość strat energii, których doświadczają domy podczas zmian pór roku. Te zalety piany natryskowej wiążą się również z wadami, które mogą powstać również w środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 6 =