Czym jest kojarzenie partnerów biznesowych?

W tym artykule dokładnie wyjaśniono, czym jest kojarzenie partnerów biznesowych i jak to działa. Podsumowując, kojarzenie partnerów biznesowych polega na nawiązywaniu kontaktów z właściwymi ludźmi.

Co to jest B2B lub matchmaking biznesowy? Przede wszystkim wyjaśnijmy terminologię. Jak wskazuje tytuł i wprowadzenie, zwykle określamy to, co robimy, jako kojarzenie B2B lub biznesowe. Ale istnieją różne terminy używane do opisania tej samej koncepcji, na przykład:
– Sieci B2B
– Szybkie randki biznesowe
– Ułatwione tworzenie sieci lub po prostu networking / matchmaking.

Najważniejszym nieporozumieniem do wyjaśnienia jest to, że kojarzenie partnerów biznesowych różni się od sieci. Mimo że oba mają podobny cel, mianowicie rozbudowę sieci osób, mają różne podejścia. Nieformalny networking zazwyczaj odbywa się w sposób nieuporządkowany, albo podczas przerw kawowych między sesjami eventowymi, albo w dedykowanych obszarach sieciowych. Oba przypadki są nieefektywne i nie są zorientowane na cel. Matchmaking biznesowy jest odwrotny.

Definicja kojarzenia biznesu:
Matchmaking biznesowy, czyli kojarzenie partnerów biznesowych w Warszawie to szybki i łatwy sposób dla ludzi takich jak firmy na spotkanie się z nowym potencjalnym i obiecującym partnerem do współpracy w krótkich rozmowach twarzą w twarz. Te osobiste spotkania są idealne do nawiązania ze sobą kontaktu w celu uzyskania pierwszego wrażenia i wystarczą do nawiązania współpracy. Ludzie mogą wcześniej umówić się na spotkanie przed wydarzeniem, gdy widzą obopólne korzyści w gromadzeniu wiedzy specjalistycznej. Zbieranie szczegółowych informacji o życzeniach wszystkich osób, wyrażanie tego, czego szukają i co mają do zaoferowania, umożliwiają identyfikację i połączenie (dopasowanie) odpowiednich partnerów spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × five =