Czy natryskowe ocieplanie poddaszy Warszawa jest skuteczne?

Zadano mi wiele pytań na temat pianki w sprayu, dzięki której można wykonać natryskowe ocieplanie poddaszy Warszawa. Czy potrzebuję bariery zapłonowej? Czy powinienem używać pianki natryskowej o otwartych lub zamkniętych komórkach? Czy pianka w sprayu z otwartymi komórkami naprawdę zepsuje mój dach? Ale pytanie, które dostaję bardziej niż jakiekolwiek inne na ten temat, dotyczy tego, czy izolacja podłogi na poddaszu powinna zostać usunięta podczas izolowania pokładu dachowego w istniejącym domu.

Jak widać z tytułu tego artykułu, moja odpowiedź brzmi: usuń go. Oto moje trzy powody, według rosnącej ważności.
1. Aby zapobiec problemom z wilgocią warto wykonać natryskowe ocieplanie poddaszy Warszawa. Pomyśl o temperaturze. Pomyśl o punkcie rosy. Jeśli ocieplisz izolację na poddaszu po zaizolowaniu linii dachu, poddasze będą zimniejsze niż po zdjęciu izolacji. Ale częstym powodem nakładania piany natryskowej na linię dachu jest unikanie konieczności uszczelniania podłogi na poddaszu. W ten sposób powietrze na poddaszu jest połączone z powietrzem w domu. Oznacza to, że jest bardziej wilgotne niż powietrze na zewnątrz i bardziej wilgotne niż powietrze na poddaszu.

Zimne powietrze to suche powietrze. Ale teraz strych nie jest wentylowany na zewnątrz, jedynie natryskowa izolacja wykonana przez firmę Saappur z Warszawy może to zmienić. Poddasze jest znacznie cieplejsze niż zimą na zewnątrz, ale znacznie chłodniejsze niż przestrzeń mieszkalna, jeśli pozostawisz starą izolację na poddaszu. To sprawia, że ​​powierzchnia pianki natryskowej jest chłodniejsza, prawdopodobnie nawet poniżej punktu rosy. Usunięcie izolacji podłogi na poddaszu rozwiąże ten problem – natryskowe ocieplanie poddaszy Warszawa jest teraz najlepszą opcją. Nie jest to jednak pierwsze rozwiązanie. Jak mówi specjalista z firmy Saappur, nie powinniśmy nazywać tych rzeczy zapieczętowanymi strychami lub niewykorzystanymi strychami. Musimy myśleć o nich jak o klimatyzowanych strychach. Gdy już poradzisz sobie z powietrzem na górze, problem ten zniknie, z izolacją na poddaszu lub bez niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + eighteen =