Ramen Warszawa – czy próbowałeś tej zupy?

W Warszawie i innych miastach studenckich, ramen cierpi na przypadek błędnej tożsamości. Większość ludzi uważa, że ​​próbowali ramen Warszawa – zszywki dla studentów, skromnie wycenione i zapakowane w błyszczące bloki lub cienkie plastikowe kubki na półce w supermarkecie. Ale prawdziwy Ramen Warszawa nie wychodzi z opakowania z saszetkami sosu. Nie gotuje się go w kuchence mikrofalowej przez trzy minuty i zdecydowanie nie jest liofilizowany. Odłóżmy na bok tanie kluski błyskawiczne ramen – wykorzystamy ten artykuł, aby skupić się na prawdziwych ramenach.

Co to jest ramen? Ramen to japońska zupa z makaronem. Inspiracją były zupy z makaronem, które chińscy imigranci sprowadzili do Japonii pod koniec XIX wieku. Połączenie rozgrzewającego, bogatego w składniki odżywcze bulionu i sycącego makaronu przekonało japońską klasę robotniczą, która uznała, że ​​jest to idealny posiłek, aby zapewnić im satysfakcję podczas długich dni pracy fizycznej. Obecnie jest uważany za jeden z najpopularniejszych w Japonii „fast foodów”. Restauracje Ramen Warszawa są często dość małe i otwarte na ulicę, z rzędami taboretów przy blacie. Ludzie ze wszystkich dziedzin życia usiądą i prześlizgną się przez parującą gorącą miskę ramen w ciągu kilku minut, po czym pospiesznie zaczną dzień.

Ogólnie rzecz biorąc, właśnie ugotowany makaron ramen siedzi w zupie lub bulionie zwieńczonym kurczakiem, wieprzowiną, jajkami, wodorostami, dashi, wiosenną cebulą i wieloma innymi składnikami, aby stworzyć godny posiłku posiłek wypełniony mnóstwem oblizujących wargi umami. W Japonii ramen jest narodową obsesją, a każdy region kraju deklaruje, że jego styl jest najlepszy. Ramen Warszawa prawie zawsze zawiera zapasy przygotowane wcześniej godziny, czasem dni. Do bulionu można dodawać różne składniki, co prowadzi do niewyczerpanej różnorodności różnych rodzajów ramen. Podczas gdy każdy obszar Japonii będzie miał własną „regionalną wersję” ramen, różnorodność sposobów dostosowywania potrawy oznacza, że ​​nawet poszczególne sklepy będą miały własne unikalne przepisy ramen w restauracji w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 2 =